бесплатная торговая площадка Автоперенос Ваших товаров и репутации с других площадок
Категории
  >>  
Искусство и антиквариат
  >>  
Антикварные издания
AlekzKypola (5) 100% Киев  
 
Лот №196550 (152 просмотра)
расскажите друзьям о лоте
  разместите ссылку о лоте на форуме/блоге/сайте


Лот закрыт: 18:21 16/08/2011
Купить за 4450 грн
Предложить
История:
0 предложений
Страница продавца
Репутация продавца
Все лоты продавца
Написать продавцу
Найти подобные:

Описание старой Малороссии.Лазаревский А. М.

Описание:
Книга Описание старой Малороссии. Автор Лазаревский А. М.  "КИЕВСКОЕ ОБЩЕСТВО КУПОЛА" 4 тома в 4-x переплетах
Формат А4 Полукожаный переплет том І «Стародубский полк». 1888 г. — 521 стр.
том ІІ «нежинский полк». 1893 г. — 559 стр.
том ІІІ «Прилуцкий полк». 1902 г. — 494 стр.
том Іv «Черниговский полк». 1866 г. — 396 стр.
    Олександр Матвійович Лазаревський — один з найкращих знавців історії Гетьманщини. Збираючи, опрацьовуючи, вивчаючи та публікуючи історичні джерела, учений широко використовував їх у своїх дослідженнях. 1880 року він приступив до зведення зібраних протягом багатьох років документальних матеріалів, яке згодом вилилося в «Описание старой Малороссии». Автор мав намір підготувати її в десяти томах, присвятивши кожному полку відповідний том.
Перший том «Описания старой Малороссии» присвячений Стародубському полку, з’явився друком 1888 року, другий, присвячений Прилуцькому полку, —1901 року. Третій том (Ніжинський полк) було видано 1893 р. Четвертий том (Полтавський полк) історик не встиг закінчити — перешкодила смерть. У кожному томі наводяться дані про територію та адміністративний устрій, відомості про представників козацької старшини, дані про окремі населені пункти тощо.
Перші три томи «Описания» створені на основі великої кількості архівних джерел, визначили фундаментальність видання, що й було відзначено присудженням 32-ї та 37-ї Уваровської премії.
Лазаревский А. М. «Обозрение Румянцевской описи Малороссии.» — ч., 1866. —
IV том. Є важливим джерелом до вивчення соціально-економічної і політичної історії України другої половини ХVIII ст. матеріали Румянцевського опису, або Генерального межування — це фундаментальний перепис населення та облік земельного фонду, іншого майна на території Гетьманщини у зв’язку з ліквідацією інституту гетьманату і створенням натомість Другої Малоросійської колегії (1764) на чолі з графом П. Румянцевим. Протягом 1765-1769 рр. на території усіх 10-ти полків (адміністративно-військових одиниць Гетьманщини) згідно з порядком проведення описування тривав збір відомостей, серед яких: подвірні реєстри оподатковуваного населення; облік міст і містечок, сіл, хуторів, ремісничих цехів; облік рангових старшинських, поміщицьких, монастирських і церковних володінь; облік козацьких та селянських дворів і бездворових хат. У цілому в Генеральному (Румянцевському) описі наведено відомості щодо 3-х тисяч населених пунктів.
Чільне місце в описі займають документи про підтвердження прав землеволодіння, формулярні списки козацької старшини, додані до опису копії гетьманських універ-салів, розпоряджень Генеральної військової канцелярії, інших законодавчих актів.
Наукове вивчення Генерального опису почалося в 60-ті роки ХIХ століття.
Український історик О. М. Лазаревський, працюючи в Чернігівському архіві над значною частиною матеріалів опису, склав і видав «Обозрение Румянцевской описи». Ним було описано 142 томи, інші описав М. Константинович.
Ці джерела є практично найціннішими для вивчення таких проблем з історії держави, як формування землеволодіння, соціальної структури і майнового стану населення, правового становища різних категорій людей та ін…
Оплата:
 
Доставка:

Купить Описание старой Малороссии.Лазаревский А. М., цена 4450 грн.

. Подобные лоты в категории Искусство и антиквариат: Книга История Украины-Руси. Автор Аркас Н. Н., Книга ДВОРЯНСТВО И ЕГО СОСЛОВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ., Книга Деяния Петра Великаго. Автор Голиков И. И., Книга Гербы городов, губерний, областей и посадов, Книга Волынь. Автор Батюшков П. Н.. Популярные теги: купить картины, купить антикварную мебель, украинская торговля онлайн
Информеры (разместить подобный информер)
Шубы от ARTFUR
Жилеты от ARTFUR
HUBLOT BIG BANG
Наручные часы Timex Men's T40011
Велосипед Mountec подростковый
Тарелка *КРЫМ*
Футболка-поло а-ля Ralph Lauren
Жилеты от ARTFUR
Copyright 2018 romo.ua
О проекте Правила использования Центр безопасности
Реклама на romo.ua